Barbaros Mah. Batı Çevre Yolu (Kayseri Yolu 2. Km) Onikişubat / Kahramanmaraş

Deprem Bölgesi OSB’leri Kahramanmaraş’ta Buluştu

Misafirlerin karşılanmasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İNAN ve beraberindeki heyetle birlikte altyapı çalışmaları devam eden Kahramanmaraş Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesine gidildi. Burdaki altyapı çalışmalarında kullanılacak olan beton santralinin temeli atıldı ve heyete çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Heyet program gereği Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsasını ziyaret ettikten sonra toplantının yapıldığı EXPO 2023 Fuar Alanına intikal etti.

Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Malatyadaki OSB Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bölge müdürlerinin katıldığı ‘’Deprem Bölgesi OSB’leri İstişare Toplantısı’’nın açılış konuşmasını Kahramanmaraş Tekstil İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa NARLI yaptı.

Toplantıya katılan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ise, deprem bölgesinin Türkiye ekonomisi ve üretim hayatı için önemine değinerek, bakanlığın bölgede OSB’leri ayağa kaldırmak ve sanayi alanlarını geliştirmek için çok önemli çalışmalar yaptığını vurguladı. 

Kapanış konuşmasının ardından Kahramanmaraş Tekstil İhtisas OSB'de 11 yatırımcıya temsilen arsa tahsis belgelerinin verilmesiyle toplantı sona erdi.